دیتاکی

بازرگانی نشان زندگی دی


فلش مموری , پاور بانک , اسپیکر بلوتوث و هدایای تبلیغاتی

سیستم شارژ سریع QC 3.0

 

از سال 2013 شرکت کوالکام (Qualcomm) از پیشروان تکنولوژی در زمینه‌های مخابرات و الکترونیک در سطح دنیا، تکنولوژی شارژ سریع یا Quick Charge که به به اختصار QC نامیده می‌شود را ابداع نموده است.
امروزه بسیاری از شرکت‌های مطرح سازنده تلفن همراه و محصولات شارژری از قبیل پاور بانک، از این فناوری نهایت استفاده را می‌برند.
 با فن آوری شارژ سریع (QC) شما می توانید محصولات هوشمند خود از جمله گوشی و تبلت را در کوتاه‌ترین زمان ممکن شارژ نمایید.
 البته  این فناوری زمانی مورد استفاده شما واقع می‌شود که هم گوشی و هم پاور بانک شما به آن مجهز شده باشند.

سیستم شارژ سریع QC 3.0 در پاوربانک چگونه عمل می‌کند؟


شارژ سریع Quick Charge کوالکام (QC) دارای سه نسخه QC 2.0، QC1.0 و  QC3.0 است. در حال حاضر شارژ سریع QC 3.0  در حدود 36 درصد راندمان بالاتری نسبت به مدل قبلی خود یعنی QC 2.0 دارد و شرکت‌های مطرح تولید کننده پاوربانک از جمله دیتاکی در محصولات جدید خود از این فناوری استفاده می‌کنند. 
مراحل کار فن آوری QC 3 به شرح زیر است:

1- پیش از اتصال به گوشی، ولتاژ خروجی شارژر به صورت پیش‌فرض روی مقدار استاندارد USB یعنی ۵+ ولت قرار دارد.

2- پس از اتصال گوشی به شارژر از طریق خطوط دیتای D+ و D- کابل شارژ USB، گوشی اتصال شارژر دارای تکنولوژی شارژ سریع QC را تشخیص می‌دهد.

3- فاز شناسایی برای شروع تبادل اطلاعات (Hand Shaking) بین گوشی و شارژر انجام می‌شود.
گوشی مقدار بهینه ولتاژ را از طریق الگوریتم INOV  را از شارژر درخواست می‌کند

4- تراشه (PMIC (Power Management IC داخل گوشی وظیفه تنظیم و در صورت نیاز، محدود نمودن توان جاری شده به سمت باتری را بر عهده می‌گیرد.

 

الگوریتم INOV :


Intelligent Negotiation for Optimum Voltage یا به اختصار INOV به معنی « تبادل اطلاعات هوشمند برای ولتاژ بهینه » است
در حقیقت الگوریتمی است که وسیله تحت شارژ توسط آن، مقدار بهینه ولتاژ را برای داشتن حداکثر سرعت شارژ در عین حداقل نمودن تلفات گرمایی از شارژر درخواست می‌کند.

 

در نسل قبلی شارژ سریع QC (بسته به کلاس شارژر)، ۳ یا ۴ پله تنظیم ولتاژ وجود داشت و ممکن بود فاصله زیادی بین مقدار بهینه ولتاژ مورد نیاز برای شارژ تا پله بعدی ولتاژ وجود داشته باشد. 
اگر شارژ در پله پایین‌تری نسبت به ولتاژ بهینه انجام می‌شد، سرعت شارژ کاهش یافته یا اصلاً شارژ انجام نمی‌شد و اگر در پله بالاتر انجام می‌شد، جریان شارژ بیش از حد مورد نیاز افزایش و در نتیجه تبدیل توان اضافی جاری شده به سمت باتری به صورت گرما را در پی داشت.
 در نسل جدید شارژ سریع QC، بازه تنظیم ولتاژ از ۳.۶ تا ۲۰ ولت و تعداد پله‌های ولتاژ به دلیل تقسیم این بازه به فواصل ۲۰۰ میلی‌ولتی، به ۸۳ عدد افزایش یافته است که تنظیم بسیار دقیق‌تر ولتاژ بهینه مورد نیاز برای شارژ را در پی دارد. با نزدیک‌تر شدن مقدار ولتاژ به مقدار بهینه، جریان اضافه کمتری به سمت باتری سرازیر و در نتیجه تلفات گرمایی کاهش خواهد یافت.

توجه کنید که تکنولوژی شارژ سریع QC از قابلیت "پشتیبانی از نسل‌های قبلی" یا Backward Compatibility برخوردار است. یعنی اگر شما دستگاهی که از QC 2 پشتیبانی می کند را به شارژر QC 3 متصل نمایید، شارژر دستگاه را با استاندارد QC 2 شارژ می کند.

 

 

 


سیستم شارژ سریع QC 3.0

ضمیمه ها
ضمیمه ندارد

دریافت لیست قیمت از طریق ایمیل
دریافت لیست قیمت از طریق تلگرام
درخواست نمایندگی در سراسر کشور
آدرس: ایران, تهران, میدان فاطمی, کوچه کامران
پیامک:3000596666
تلفن:02142068
تمامی حقوق برای وب سایت دیتاکی محفوظ است.
Copyright © 2016-2017
به ما بپیوندید:
Instagram Facebook
نماد الکترونیک دیتاکی