دیتاکی

بازرگانی نشان زندگی دی


فلش مموری , پاور بانک , اسپیکر بلوتوث و هدایای تبلیغاتی

UV bag و UV box ؛ راهکاری مدرن برای ضدعفونی کردن تلفن های هوشمند

در این مطلب قصد داریم شما را با نحوه ضدعفونی کردن صحیح یک تلفن هوشمند آشنا سازیم تا  احتمال انتقال ویروس کرونا را از طریق تلفن همراهتان به حداقل برسانید. نحوه ضد عفونی کردن گوشی همراه، همواره یکی از دغدغه‌های افرادی است که می‌خواهند گوشی همراه خود را پس از رسیدن به منزل و یا پس از مراجعه به یک محیط پرخطر ویروس کرونا پاک کنند؛

 

بر اساس مطالعات پژوهشگران هر فرد روزانه به طور متوسط بیش از 50 مرتبه به تلفن هوشمند خود دست می زند. با هر بار لمس کردن تلفن هوشمند، دستگاه ویروس ها و باکتری های بیشتری را جذب خود می‌کند. در حقیقت با مطالعات صورت گرفته می‌توان گفت تلفن های هوشمند 10 برابر بیشتر از سرویس های بهداشتی میکروب ها و ویروس ها را جذب خود می‌کنند چرا که سرویس‌های بهداشتی هر از گاهی مورد شستشو قرار گرفته و میکروب زدایی می‌شوند اما در عین حال تلفن‌های هوشمند و سایر لوازم الکترونیکی از این مسئله مستثنا هستند. با گسترش شیوع ویروس کرونا، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری و سازمان بهداشت جهانی، شستشوی مکرر و مرتب دستها و سطوح و لوازم مورد استفاده ی روزمره را توصیه می‌کنند. این مسئله بیانگر این موضوع می‌باشد که پاکسازی و میکروب زدایی تلفن‌های هوشمند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در ادامه به معرفی راهکارهایی خواهیم پرداخت که استفاده از چه مواردی برای ضدعفونی کردن تلفن های هوشمند مناسب بوده و آسیبی به صفحه نمایش و یا سایر اجزای داخلی نمی رساند.

پرهیز از اسپری مستقیم الکل یا دیگر محلول‌های ضدعفونی‌کننده مشابه

میکروب زدایی و ضدعفونی کردن صفحه نمایش تلفن های هوشمند با استفاده از الکل یا سایر اسپری‌های ضدعفونی کننده می‌تواند بسیار وسوسه کننده باشد اما انجام این کار خالی از ریسک نبوده و ممکن است به صفحه نمایش تلفن هوشمند آسیب برساند. برای این کار نیاز است که صفحه نمایش را با استفاده از پارچه های ریزالیاف ضدعفونی کرد.

 

استفاده از پارچه های ریزالیاف

کمپانی‌های اپل و سامسونگ در صفحه پشتیبانی خود به این موضوع اشاره داشتند که نظافت تلفن های هوشمند با پارچه‌های ریزالیاف بهترین راهکار برای تمیز کردن آن می‌باشد. به این منظور می‌توان پارچه را با آب گرم مرطوب کرد و با کمی آب و صابون شستشو داد تا از وجود هرگونه ویروس و مواد زائد روی آن اطمینان حاصل نمود. اکثر تلفن‌های هوشمند در برابر آب مقاوم بوده اما با این حال می بایست هنگام قرار دادن آنها در معرض مایعات، احتیاط کرد.

 

استفاده از تکنولوژی نور فرابنفش در مبارزه با ویروس کرونا

استفاده از دستگاه ضدعفونی کننده نور فرابنفش می‌تواند باکتری‌ها را از بین برده و گوشی شما را ظرف چند دقیقه ضدعفونی کند. بسیاری از افراد برای ضدعفونی کردن موبایل، کلید و... از دستمال‌های آنتی‌باکتریال یا مواد و محلول ضدعفونی‌کننده استفاده می‌کنند که حاوی مواد شیمیایی است و می‌تواند به وسایل الکترونیک آسیب بزند. ضدعفونی وسایلی چون هندزفری، ایرپاد، موبایل و پاوربانک در این روزها برای همه کاربران دردسرساز بوده است؛ چراکه امکان آسیب رساندن به این وسایل حین ضدعفونی با مواد و محلول ضدعفونی همواره وجود دارد. حال کیف و باکس ضدعفونی کرونا شاپ با بهره‌گیری از اشعه فرابنفش تلفن همراه و سایر گجت‌های الکترونیکی را ضدعفونی می‌کند. این دستگاه طی سه دقیقه وسایل را ضدعفونی و عاری از هر گونه عوامل بیماری‌زا می‌کند. این دستگاه الکترونیکی اشعه‌های UV-C را به منظور پاکسازی میکروب ها روی صفحه نمایش تلفن های هوشمند منعکس می‌کند. این فناوری سالهاست برای کمک به استریل‌سازی تجهیزات در بیمارستان‌ها به کار گرفته شده است، انجمن بین المللی ماوراء بنفش (IUVA) معتقد است که فنآوری‌های ضدعفونی اشعه ماوراء بنفش می‌توانند در کاهش انتقال ویروس ایجاد کننده COVID-19 ، SARS-CoV-2 ، بر اساس داده‌های کنونی و شواهد تجربی نقش داشته باشند. اشعه فرابنفش یک ضد عفونی‌کننده شناخته شده برای هوا، آب و سطح است که می‌تواند در صورت استفاده صحیح ، به کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا کمک کند.

 

اما مهمترین موضوع، نظافت دستها می باشد که در هر شرایطی بیشترین تاثیر را بر نظافت تلفن هوشمند می‌گذارد. شستشوی مرتب دستها با مواد شوینده مناسب و رعایت نکات بهداشتی فردی و عمومی می‌تواند شیوع این ویروس را به حداقل رسانده و شرایط مناسب و بهتری را برای استفاده ایمن و مطمئن از فناوری های روز دنیا فراهم آورد.

 


UV bag  و UV box ؛ راهکاری مدرن برای ضدعفونی کردن تلفن های هوشمند

ضمیمه ها
ضمیمه ندارد

دریافت لیست قیمت از طریق ایمیل
دریافت لیست قیمت از طریق تلگرام
درخواست نمایندگی در سراسر کشور
آدرس: ایران, تهران, میدان فاطمی, کوچه کامران
پیامک:3000596666
تلفن:02142068
تمامی حقوق برای وب سایت دیتاکی محفوظ است.
Copyright © 2016-2017
به ما بپیوندید:
Instagram Facebook
نماد الکترونیک دیتاکی